11-14 Ağustos tarihleri arasında Bergama’da öyküleme teknikleri atölyesi

Bergama’da 11-14 Ağustos tarihleri arasında dört günlük bir öyküleme teknikleri atölyesi için kayıtlar başladı.

Atölye buluşmaları, 11 Ağustos Cumartesi ve 12 Ağustos Pazar günleri saat 14:00- 16:00 arası, 13 Ağustos Pazartesi ve 14 Ağustos Salı günleri ise 19:00-21:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Bu atölyenin Tersine Mühendislik Atölyesi’nden temel farkı şu; orada sadece buluşma sırasında okuduğumuz seçilmiş öykülerle ilerliyoruz. Bu atölyede ise benzer bir teorik çerçeveyi öykülerde, kısa romanlarda ve filmlerde takip ediyoruz. Yazmak için okumak ne demek, metinleri  ve filmleri teknik bir gözle okuyup izlediğimizde bunun yazarlığımıza (ve elbette “okurluğumuz”a da) nasıl bir katkısı olabilir atölyede bunu konuşuyoruz. Bütün hikâye etmelerin (romanda, öyküde, tiyatroda ve sinemada) odağında duran “tekrar etme” fikrinin nasıl çalıştığını anlamaya çalışıyoruz birlikte.

Bunun için de öykülere, kısa romanlara ve filmlere bakıyoruz. Evet, bu atölyenin bir okunacaklar-izlenecekler listesi var.

Atölye programını okuyup “atölyede ne yapıyoruz?” sorusunun yanıtını aldınız diyelim, hâlâ aklınıza takılan kimi sorular var, onların yanıtlarının bir kısmına da kavuştunuz.

İsterseniz bir de daha önce katılanlar ne demişler ona bakın.  Karar verir gibi olduysanız, burada bulamadığınız  bilgiler, okunacaklar-izlenecekler listesi  ve kayıt için  info@belizgucbilmez.com adresine mail atabilirsiniz.

 

 

İlginizi çekebilir:  6 Eylül'de Online Tersine Mühendislik: Yazmak için Okumak atölyesi ile baştan başlıyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir